8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Osmani pas takimit me Escobari dhe Lajçakun: Zgjidhja përmes dialogut është e mundur

Ministri Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka treguar se ka biseduar me të dërguarin e shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar dhe me të dërguarin Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Miroslav Lajçak për marrëveshjen ndërmjet të Kosovës dhe Serbisë.

Sipas Osmanit,  për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyjave vendeve ka marrëveshje që mund të përdorën si model.

“Takova  Gabriel Escobar & Miroslav Lajçakun në Ohër. Diskutuan rëndësinë e arritjes së një marrëveshjeje një mes të Kosovës dhe Serbisë me ndihmën e vlefshme nga ShBA-ja dhe BE-ja”, ka shkruar Osmani.

“Marrëveshja e Ohrit, Traktati i Miqësisë dhe Marrëveshja e Prespës si shembull, që zgjidhja përmes dialogut është e mundur”, ka përfunduar Osmani .

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img