27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Osmani para Stoltenbergut: Për nga aspekti politik, udhëheqës i sulmit të 24 shtatorit ka qenë Vuçiqi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se udhëheqës nga aspekti politik i sulmit terrorist në Banjskë është presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

“Serbia, për fat të keq, jo që nuk e ka ekstraduar udhëheqësin e atij sulmi terrorist, nga aspekti praktik, se nga ai politik udhëheqës i këtij sulmi ka qenë Vuçiqi. Në vend se ta ekstradojë Vuçiqin, po vazhdon t’ia ofrojë të gjithë infrastrukturën e mundshme që ai të planifikojë sulme të reja ndaj Kosovës. Ne i ndajmë informatat që institucionet tona i mbledhin më gjithë aleatët dhe partnerët dhe natyrisht do të bashkëpunojmë në mënyrë që sulmet e tilla të parandalohen në të ardhmen”, tha Osmani.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img