24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

Nesër protestë nga punëtorët teknikë të QMF-së dhe të disa shkollave në Prishtinë

Më datën 21 nëntor nga ora 10:00-11:00, punëtorët Teknik të QMF-së dhe shkollave në Prishtinë do të protestojnë para objektit të Komunës së Prishtinës. Dhe sipas arsyeve që janë dhënë, janë pakënaqësitë se ata po kërkojnë rritje të pagave, sipas Federatës Sindikale e Punëtorëve Teknik të Sektorit.

Punëtorët teknikë të QMF-së dhe të disa shkollave në Prishtinë do të mbajnë një protestë me datën 21 nëntor nga ora 10:00 deri në ora 11:00 para objektit të komunës së Prishtinës.

Kështu ka njoftuar Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit, duke treguar se arsyeja e kësaj proteste është kërkesa për rritje page.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img