16.8 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Në takimin Lajçak – Petkoviq temë kryesore ishte hartimi i statutit të Asociacionit

Tashmë ka përfunduar takimi mes emisarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, dhe kryenegociatorit të Serbisë, Petar Petkoviq.

Në takimin që zgjati më shumë se dy orë, tema kryesore ishte hartimi i statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Tanjug shkruan se po ashtu paralelisht u mbajtën takime të veçanta të ekspertëve ku u diskutua për personat e pagjetur dhe energjinë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img