16.8 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Nagip Krasniqit i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur që Nagip Krasniqit t’i vazhdohet paraburgimi për edhe dy muaj.

Krasniqi akuzohet për veprat si ”Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, “ushtrim i ndikimit” dhe “konflikt interesi”, për gjatë kohës sa shërbente si shef i KEK’ut.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykata Themelore në Prishtinë, Mirlinda Gashi.

“Gjykata të premten e ka vazhduar masën e paraburgimit për dy muaj. Pala ka të drejtën e ankesës në Gjykatën e Apelit”, ka thënë ajo.

Nagip Krasniqit i është pezulluar pozita e shefit të KEK’ut nga bordi i kësaj ndërmarrje publike.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img