27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Murati: 2 mijë të punësuar në “Superpuna” për muajin mars, mbi 51 përqind janë vajza

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se për muajin mars, janë punësuar gati 2 mijë të rinj përmes platformës “Superpuna”.

Sipas Muratit, shumica e të punësuarve janë vajza.

“Për muajin mars, janë gati 2 mijë të punësuar e të validuar në #superpuna, për punësimin e të cilëve tashmë është proceduar subvencioni. Një fakt interesant e që na bën të krenohemi është edhe përbërja gjinore e të punësuarve – mbi 51% janë vajza ????‍????. Pra përveç adresimit të problemit të punësimit të të rinjve në përgjithësi, superpuna po ndihmon edhe në rritjen e punësimit për vajzat e gratë në veçanti”, ka shkruar Murati.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img