7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Mungesa e parë e Xhakës për këtë sezon, Arsenali tregon pse nuk luan kosovari sonte

Pas dy barazimeve radhazi, ndaj Liverpoolit dhe ëest Ham Unitedit, Arsenali synon sonte që të kthehet te fitorja në Premierligë për të vazhduar garën për titullin e kampionit.

Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta e pret Southamptonin në “Emirates Stadium”. Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 21:00, teksa i takon javës së 32-të, shkruan Gazeta Express.

Granit Xhaka nuk do t’i mungojë sonte londinezëve, shkaku i gjendjes jo të mirë shëndetësore. 

“Granit Xhaka humbet ndeshjen e sotme për shkak të sëmundjes”, thuhet një njoftim të shkurtër të lëshuar nga Arsenali.

Kjo do të jetë ndeshja e parë e këtij sezoni në Premierligë në të cilën do të mungojë mesfushori nga Kosova.

30-vjeçari është paraqitur në 31 ndeshjet e deritanishme të “Topçinjve”, teksa ka kontribuar me pesë gola dhe pesë asistime.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img