27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Molliqaj, Kurtit: Dorëhiqu, hajde ta kundërshtojmë bashkë në shesh

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti të mos pranojë planin e zbatimit të Propozimit evropian.

Molliqaj në një postim në Facebook shkruan se ka alternativë, gjersa kërkon nga Kurti të dorëhiqet dhe ta kundërshtojnë bashkë në shesh.

“Kryeministër mos prano!

Ka alternativë. Dorëhiqu dhe hajde e kundërshtojmë bashkë në shesh”, shkruan kryetari i PSD-së.

Ndryshe, sot në Ohër të Maqedonisë së Veriut po mbahet takimi ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq.

Temë diskutimi është plani i zbatimit të Propozimit evropian për normalizimin e raporteve.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img