17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Mjekët në Gjilan kthejnë në jetë pacientin që kishte pësuar vdekje klinike

Besim Guda, kardiolog në Spitalin e Përgjithshëm në Gjilan, ka njoftuar se ekipi kujdestar i Emergjencës së këtij spitali sot ia ka shpëtuar jetën një 56-vjeçari që kishte pësuar vdekje klinike.

Guda, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ekipi kujdestar i Emergjencës sot është ballafaquar me një rast mjekësor shumë të rëndë.

“Ekipa kujdestare e Emergjencës sot është ballafaquar me nje rast mjekesor shumë të rëndë. Një burr 56 vjeqar pëson një vdekje klinike ,por falë profesionalizmit, përkushtimit dhe angazhimit të ekipes kujdestare ,pacienti u ringjall dhe në gjendje stabile arrin në sallën per kateterizim. Misioni ynë sot e permbush. Ka shpresa për këtë popull !!!”, ka shkruar ai.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img