7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Mekë: Një haxhi algjerian vret dy bashkatdhetarë të tij gjatë ritualeve të Umres

Një haxhi algjerian vrau dy haxhinj ndërsa ata ishin në rezidencën e tyre në një hotel në Mekke Al-Mukarramah.

Federata Algjeriane e Agjencive të Udhëtimit dhe Turizmit shprehu keqardhjen e saj për këtë tragjedi të dhimbshme që mori jetën e dy pelegrinëve të Umres nga shteti i Kostandinit.

Autori i krimit është 40 vjeç, me plagë vdekjeprurëse me thikë ka vënë në shënjestër pelegrinët dhe më pas ka ikur.

Sigurimi saudit arrestoi kriminelin brenda Xhamisë së Madhe në Mekë, ndërsa Sekretari i Përgjithshëm i Federatës së Agjencive të Udhëtimit dhe Turizmit, Salahuddin Tommy, konfirmoi se autori ishte duke u trajtuar para se të udhëtonte për në Mekë dhe kishte presione psikologjike dhe nervore, ndërsa Tommy shprehu ndikimin e tij në këtë tragjedi, duke e konsideruar atë një anomali të paplotësuar, e regjistruar më parë, veçanërisht pasi algjerianët njihen për qetësinë dhe tolerancën e tyre.

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img