24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

Më të sigurt, më efikasë dhe më komodë, 3 avantazhet e takimeve online

Më të sigurt, më efikasë dhe më komodë. Kush do ta kishte menduar disa vite më parë se avantazhet e takimeve në internet do të kalonin ato të takimeve tradicionale.

Falë pandemisë dhe bllokimit, takimet online janë certifikuar tashmë në të gjitha mjediset dhe në të gjitha grupmoshat, deri në atë pikë sa të bëhet një alternativë e vlefshme për lindjen e 80% të çifteve.

Aplikacionet me famë si Tinder dhe Bumble kanë përqindjen më të lartë të suksesit në realizimin e objektivit që ata vendosin dhe që përdoruesit ndajnë duke gjetur të përshtatshmin e tyre.

  1. Është më efikas

Jo vetëm që do të rrisni në mënyrë eksponenciale shanset tuaja për të takuar njerëz të rinj, por falë mbulimit të ekranit do të mund të bëni pyetje të pakëndshme për të kuptuar realisht se me kë keni të bëni. A reagon ai në mënyrë agresive? Si përgjigjet?

Për më tepër, aplikacionet e takimeve përdoren nga miliona përdorues në të gjithë botën dhe shumë të famshëm, edhe nëse shpesh janë të fshehtë, shfrytëzojnë potencialin e tyre.

Kjo nuk do të thotë se duhet të përdorni aplikacione takimesh për të shpresuar të lidheni me një yll rock, por kjo ju lejon të takoni njerëz që janë padyshim jashtë rrethit tuaj të zakonshëm.

  1. Është më i sigurt

Bumble përditësoi së fundi udhëzimet e tij të komunitetit për të promovuar një përvojë edhe më të sigurt dhe më të këndshme për të gjithë anëtarët e saj. Udhëzimet e takimeve në internet ndihmojnë për të siguruar një komunitet të sigurt për anëtarët, duke sqaruar se cilat përmbajtje dhe sjellje nuk janë të pranueshme.

Për disa vite, Bumble Inc. ka përdorur modele të mësimit të makinerive për t’i zbatuar ato dhe për të rritur vëmendjen ndaj sigurisë së përdoruesve të saj dhe përdor mbrojtje të automatizuara për të identifikuar imazhet dhe komentet e ndaluara përpara se përdoruesit t’i raportojnë ato.

Kjo përfshin ngacmimin, urrejtjen e bazuar në identitet dhe përmbajtje të tjera të papërshtatshme në mbi 100 gjuhë. Deri më sot, ky sistem ka bllokuar mbi 8.2 milionë llogari në vitin 2023 në Bumble dhe Badoo, shumica e të cilave u zbuluan automatikisht. Fatkeqësisht, të njëjtat mbrojtje nuk ekzistojnë në jetën reale.

  1. Mund ta bëni me shapka

Mund ta bëni këtë edhe ndërsa jeni shtrirë nën batanije duke ngrënë corn flakes, në vend të një palë takave, pasi keni kaluar një orë për t’u bërë gati dhe rreth dy orë për të kërkuar parkim.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img