27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Lajçak pas takimit me Vuçiq: Diskutuam për hapat e mëtejmë dhe rrugën e normalizimit

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, ka folur për vizitën e tij që e pati sot në Serbi.

“Me presidentin Aleksandar Vuçiq dhe Petar Petkoviqin diskutova rrugën përpara në dialog dhe hapat e mëtejshëm të nevojshëm për zbatimin e Marrëveshjes për Rrugën drejt normalizimit”, ka thënë Lajçak në platformën X.

Kjo vizitë e Lajçak në Beograd vjen pas asaj të ditëve më parë në Prishtinë. Të dyja i paraprijnë takimit të së enjten në mes të dy kryenegociatorëve, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img