17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Kurti: Vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për vizitën e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg nesër në Kosovë.

Kurti, mes tjerash theksoi se vizita e Stoltenbergut dëshmon se NATO ka angazhim për sigurinë në Kosovë.

“Vizita e Jens Stoltenberg dëshmon angazhimin e vendosur të NATO-s për sigurinë tonë. Me Bashkimin Evropian që ekspozon zyrtarisht synimin e Rusisë për të provokuar një konflikt të ri në Ballkanin Perëndimor, rruga më e sigurt drejt paqes së qëndrueshme është dhënia e statutit të kandidatit për Kosovën në Bashkimin Evropian dhe integrimin në NATO”, shkroi Kurti në platformën X.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img