27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Kurti nesër i pret senatorët amerikanë në Qeveri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të hënën do të pres në taim dy senatorë amerikane, Chris Murphy dhe Gary Peters.

Kështu ka treguar zyra e kryeministrit teksa ka publikuar agjendën e Kurtit për ensër.

Takimi me senatorët do të nis në ora 15:00.

Ky takim me senatorët nuk përbën gjithë agjendën e kreut ë ekzekutivit.

Kurti në ora 10:00 do ta vizitojë Qendrën Korrektuese të Dubravës, me rastin e 24-vjetorit të masakrës në Burgun e Dubravës. Ndërsa, në ora 18:00 kryeministri do të marrë pjesë në hapjen e ”Bibliotekës së Adem Demaçit”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img