17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Kurti: Kosova në NATO nuk është slogan, është aspiratë – nevojë e terrenit dhe domosdoshmëri e kohës

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, është pritur pasdite nga kryeministri i vendit, Albin Kurti, në ambientet e Qeverisë së Kosovës.

Ky i fundit ka folur për takimin me Stoltenberg.

“Kosova në NATO nuk është vetëm slogan, nuk është vetëm aspiratë. Ajo përherë e më shumë po bëhet nevojë e terrenit dhe domosdoshmëri e kohës”, ka shkruar Kurti,

“Partneriteti për Paqe duhet të jetë hapi i parë, sepse me NATO-n jemi partnerë në qëllime dhe aleatë në orientime”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img