17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

KQZ: Deri në ora 15:00 në katër komunat në veri votuan 1 mijë e 092 qytetarë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në orën 15:00 në katër komunat në veri, kanë votuar 1 mijë e 092 qytetarë.

Sipas KQZ-së në Leposaviq kanë votuar 110 qytetar apo 0.83 për qind. Në Zubin Potok kanë dalë për të votuar 240 qytetar apo 3.6 për qind. Në Zveçan kanë votuar 145 votues apo 2.07 për qind si dhe në Mitrovicën e veriut deri në orën 15 kanë votuar 596 votues apo 3.3 për qind e qytetarëve me të drejtë vote.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img