7.7 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Kosova në mesin e 54 vendeve që morën pjesë në takimin e dhjetë të Grupit të Kontaktit për Ukrainën

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj bashkë me komandantin e FSK-së, Gjenerallejtnant Bashkim Jashari, kanë marrë pjesë në takimin e dhjetë të Grupit të Kontaktit për Ukrainën.

Takimi ishte i thirrur nga Sekretari i Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Lloyd J.Austin III.

Mehaj ka thënë se Republika e Kosovës ishte pjesëmarrëse e barabartë mes 54 vendeve aleate, të cilat mbështesin fuqishëm Ukrainën dhe popullin e saj në të drejtën e tyre për të mbrojtur vendin dhe shtetin.

“Ne do të qëndrojmë të palëkundur në mbështetje të Ukrainës krah për krah me partnerët tanë. Vlerësojmë lartë qëndresën e qeverisë dhe popullit ukrainas si dhe rezistencën e tyre për liri, drejtësi dhe vetëvendosje”, ka shkruar ministri në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img