27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Konsumi i kokainës, abuzimet me tenderë – Skandalet për të cilat po dyshohet kryetari i Bulqizës

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla u arrestua me urdhër të SPAK me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

SPAK bëri me dije se shkelja ka të bëjë me një tender me vlerë 3 mln euro për ndërtimin e ujësjellësit të Bulqizës, ku kryebashkiaku në bashkëpunim me nënkryetarin e bashkisë dhe 9 zyrtarë të tjerë kanë shkelur barazinë në tenderë duke favorizuar një kompani pranë Allës.

Por emri i kryebashkiakut socialist të Bulqizës është përfolur edhe disa vite më parë pas publikimit të një videoje ku shihet duke konsumuar kokainë në ambientet e një lokal.

Alla në atë kohë e cilësoi videon të montuar në një kohë që SPAK nisi hetimet kryesisht pasi sekuestroi videon në fjalë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img