24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

Haxhiu i quan Kurtin e Bislimin të “mjerë”: Dy vite kanë ngrënë e kanë pi me Lajçakun te Ridi, kur ju ka dalë “meksikan” po vajtojnë


Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i ka quajtur kryeministrin Kurti dhe zv.kryeministrin Bislimin të mjerë, pas deklaratave të fundit për të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, raporton GazetaBlic.

Haxhiu përmes një shkrimi në “Facebook” thekson se, kështu është përfundimi kur sipas tij zhvillohet dialog pa parime e pa transparencë.

 

“Po patët guxim sjellni në Kuvend stenogramet e bisedimeve nga dialogu me Lajqakun, Borrellin dhe Vuçiqin”, shkruan tutje Haxhiu.

Shkrimi i plotë pa ndërhyrje:

Kurti e Bislimi që dy vite e gjysmë kanë ngrënë e kanë pi me Lajqakun te Ridi në restaurantin “Bukë e Zemer” tash kur ju ka dalë “meksikan”, po vajtojn dhe opozitën po e fajsojnë.

Sa të mjerë!

Kështu përfundon kur zhvillon dialog pa parime, pa platformë , pa program dhe pa transparencë.

Po patët guxim sjellni në Kuvend stenogramet e bisedimeve nga dialogu me Lajqakun, Borrellin dhe Vuçiqin.

 

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img