7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Grubi e Ahmeti bisedojnë në 02:00 të natës për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ka shpërndarë një fotografi, ku shihet se rreth orës 02:00 të natës ishte duke biseduar në telefon me kryetarin e BDI-se, Ali Ahmetin në lidhje me marrëveshjen që u arrit sonte në mes Kosovës e Serbisë.

“Që të dy kemi bindjen dhe ndjenjën se kjo marrëveshje është historike dhe e drejtë jo vetëm për Kosovën dhe Serbinë, por edhe për gjithë rajonin”, shkroi Grubi.

Tutje, ai tha se Ahmeti i qëndroi pranë Kosovës gjatë gjithë jetës.

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img