27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Gërvalla falënderon Blinkenin që ftoi Kosovën në një event ku flitet për teknologjinë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, aktualisht ndodhet në Nju Jork të ShBA-së, pasi është ftuar në një ngjarje që është diskutuar për teknologjinë si dhe inteligjencën artificiale.

E, për këtë pjesëmarrje, shefja e diplomacisë kosovare e ka falënderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

”Faleminderit sekretari Blinken për ftesën e Kosovës në një ngjarje të rëndësishme në margjinat e #UNGA ku diskutohet se si Inteligjenca Artificiale mund të ndihmojë në arritjen e qëllimeve të #SDG”, shkroi ajo në Twitter.

”Kosova dhe sektori i saj TIK janë të gatshëm të kontribuojnë në këtë fushë të rëndësishme së bashku me partnerët tanë anembanë globit”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img