7.7 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

FSK-ja dhe KFOR-i e deminojnë një mjet shpërthyes në Kaçanik

FSK-ja dhe KFOR-i kanë deminuar një mjet shpërthyes në fshatin Begracë të Kaçanikut, të shtunën rreth orës 17 e 40.

“Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se sa ishte duke punuar kishte hasur në një mjetë të dyshuar eksplodues. Njësia përkatëse ka bërë sigurimin e vendin të ngjarjes, ndërsa njësitë përkatëse të FSK-së dhe KFOR-it kanë bërë tërheqjen e mjetit të dyshuar në mënyrë të sigurt. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit”, thuhet në raportin e policisë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img