8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Forcat ruse bombarduan Khersonin 46 herë të dielën

Forcat ruse bombarduan rajonin Kherson 46 herë të dielën, duke vrarë një civil, sipas ndihmësve të lartë presidencialë ukrainas.

Kyrylo Tymoshenko, nënkryetari i zyrës presidenciale të Ukrainës, e bëri këtë pretendim në një përditësim në Telegram vonë të dielën.

“Gjatë ditës, pushtuesit e granatuan rajonin 46 herë me tanke, artileri dhe MLRS. Ndërtesa private dhe apartamentesh u shkatërruan, “tha ai duke cituar këshillin e qytetit Kherson.

Anton Gerashchenko, një këshilltar i lartë në ministrinë e Brendshme të Ukrainës, tha se një grua 65-vjeçare u vra në sulm. Ai e bëri këtë pretendim në një postim në Telegram herët këtë mëngjes:

“Ndërsa një grua dhe burri i saj po kalonin lumin Dnieper me një varkë në lagjen Golopristansky, rashistët [rusët] hapën zjarr nga mitralozat. Pensionistja vdiq nga plagët e marra.”/Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img