27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Elon Musk ndryshon emrin e Twitter tek zyra qendrore

Elon Musk ndryshon emrin e Twitter tek zyra qendrore

Elon Musk duket se me të vërtetë dëshiron që shenja jashtë zyrave qendrore të Twitter në San Francisko të lexohet si fjala “Titter” – dhe ai ishte i gatshëm që ta ngjyrosë atë vetëm që kjo të bëhet e mundur.

Në një “cicërimë” të bërë të dielën, drejtori ekzekutiv i platformës së rrjeteve sociale, e postoi një fotografi me shkronjën “w” të ngjyrosur me të bardhë në mënyrë që t’i përshtatet me sfondin.

Në përshkrimin e kësaj fotografie Musk tha: “Pronari i ndërtesës tha se neve edhe ligjërisht na kërkohet që shenjën ta lëmë vetëm si Twitter dhe se nuk mund ta largojmë shkronjën “w”, kështu që ne asaj shkronje ja dhamë ngjyrën e sfondit. U zgjidh edhe ky problem”.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img