27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Dy tërmete brenda tre minutave, sërish dridhje toke në Turqi

Sot më 19 mars, Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter, në orën 15:54 me orën lokale.

Sipas EMSC, epiqendra ishte shtatë kilometra në jug të Goksun në provincën Kahramanmaras, përcjell Telegrafi.

Tërmeti vjen pasi Turqia dhe Siria përballen me pasojat e tërmeteve shkatërruese që nga 6 shkurti, të cilët vranë më shumë se 50 mijë njerëz.

Ndërkohë raportohet se atje ka pasur edhe një tërmet të dytë ka qenë me magnitudë 4.2 ballë me epiqendër tre kilometra në perëndim të Goksunit.

Ai është regjistruar vetëm tre minuta pas të parit.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img