7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

DiCaprio e quan historike zyrtarizimin e “Vjosës” si Park Kombëtar (VIDEO)

Leonardo DiCaprio ka përshëndetur vendimin e Qeverisë shqiptare për shpalljen e Lumit Vjosa, Park Kombëtar.

Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, aktori i njohur hollivudian ka thënë se një vendim I tillë është historik duke i vënë theks bashkëpunimit mes Qeverisë shqiptare, shoqërisë civile dhe bizneseve.

Ai tha se tash Lumi Vjosa do të rrjedhë i lirë përgjithmonë.

“Historike dita e sotme! Bashkëpunimi mes qeverisë shqiptare, shoqërive civile dhe bizneseve ka krijuar Parkun e parë Kombëtar të Lumit të Egër në Evropë. Lumi Vjosa do të rrjedhë i lirë përgjithmonë, nga burimi në det, për ta shijuar brezat e ardhshëm. Tani është një vizion i ri për ruajtjen globale të ujit. Urime për të gjithë ata që e bënë realitet këtë përpjekje të mahnitshme”, ka shkruar aktori.

Ndryshe, DiCaprio ishte një nga aktivistët më të njohur për mbrojtjen e lumit Vjosë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img