7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Dialogu Kosovë-Serbi\ Bislimi e Petkoviq takohen sot në Bruksel

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, do të takohen sot në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi.

Në këtë takim fokus do të jetë zbatimi i marrëveshjes bazë dhe aneksit të saj.

I dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili javën e kaluar ka qenë në Kosovë e Serbi ku është takuar me Kurtin e Vuqiçin, ka thënë se pret që palët të bien dakord për hapat konkretë drejt zbatimit të marrëveshjes.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img