18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Dhjetë vite përpjekje për t’u bërë prindër, Besi bën rrëfimin prekës

Besi, aktori i njohur në Big Brother VIP Kosova, ka ndarë një histori personale dhe të ndjeshme që ka prekur zemrat e shumë ndjekësve.

Në një rrëfim të sinqertë, ai ka zbuluar luftën e tij dhe të partneres së tij, Valirës, për të realizuar ëndrrën e tyre për të pasur një fëmijë.

Për një dekadë të tërë, çifti ka përjetuar një udhëtim të vështirë dhe të gjatë me shpresën për të qenë prindër. Sakrificat e Valirës nuk janë kursyer, ku ajo ka kaluar nëpër procedura të vështira dhe emocionalisht të ngarkuara të fekondimit in vitro (IVF).

Besi ka ndarë se tentativa e fundit e IVF-së u realizua vetëm dy javë para se ai të hynte në shtëpinë e BBVK, duke e lënë atë të shqetësuar për gjendjen e partneres së tij ndërsa ishte larg shtëpisë.

Mirëpo, pas një pritjeje të gjatë dhe të ankthshme, Valira i dha Besit një surprizë të mrekullueshme duke e vizituar atë në shtëpinë e BBVK pas një muaji ndarje.

Kjo vizitë pa dyshim se ka qenë një moment i ngrohtë dhe i ndier për të dy, duke ofruar mbështetje morale dhe emocionale në një periudhë të vështirë të jetës së tyre.

Ndërsa ata vazhdojnë të përballojnë sfidat e tyre, historia e Besit dhe Valirës bëhet frymëzim për të gjithë ata që përballen me vështirësi në rrugën e prindërimit.

Ndërkohë, fansat e BBVK dhe më gjerë shpresojnë për lajme të lumtura për çiftin në të ardhmen e afërt.

VIDEO

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img