8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Borë dhe shi të hënën në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të hënën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu në viset e ulëta.

Sipas IHMK-së, në viset e larta pritet të ketë reshje bore, ndërsa reshjet do ta përfshijnë gjithë territorin e Kosovës.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 deri në 2 gradë, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 5 dhe 8 gradë./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img