8.9 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Bora sjell vështirësi trafiku në disa pjesë të Kroacisë, Austrisë e Sllovenisë

Të reshurat e borës kanë shkaktuar disa bllokime në rrugët e Kroacisë, Austrisë dhe Sllovenisë.

Sipas mediave të huaja Kroacia njoftoi një ndalim të kamionëve me rimorkio në rajonet malore Lika dhe Gorski Kotar dhe gjithashtu reduktoi kufijtë e shpejtësisë në disa autostrada.

Ndërsa në Austrinë jugore, një rënie e re prej 10-20 cm bore krijoi kushte të vështira për qarkullim, madje duke rrëzuar pemë dhe duke ndërprerë furnizimin me energji elektrike.

Ndërkohë Zell Pfarre, afër kufirit me Slloveninë, pa disa nga reshjet më të larta të borës.

Në vetë Slloveni, ora e pikut të mëngjesit të Lubjanës u shndërrua në “një orë e vështirë”, pasi shumë kamionë u bllokuan në rrugët e mbuluara me borë./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img