17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Bildt: Vuçiq ka interes të provokojë tensione, situata po përkeqësohet

Bashkëkryetari i Këshillit Evropian për Marrëdhëniet me Jashtë, Carl Bildt, ka folur rreth situatës në veri, ku një numër i qytetarëve serbë u munduan që të pengonin kryetarët e zgjedhur të Zubin Potokut, Leposaviqi dhe Zveçanit, që të hynin në objektet komunale.

Ai tha se presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, i konvenon provokimi i tensioneve për të tërhequr vëmendjen nga zhvillimet e brendshme në Serbi.

“Është Vuçiq, i cili ka interes të provokojë tensione për të larguar vëmendjen nga më shumë çështje të brendshme në Serbi. Sido që të jetë prapavija, situata Serbi-Kosovë po përkeqësohet qartë – përsëri!”, ka shkruar Bildt.

 

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img