27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Bien skelet, lëndohet një punëtor në Ferizaj

Një punëtor është lënduar gjatë ditës së sotme në Ferizaj, ku gjatë punës i kanë rënë skelet nga ndërtesa.

Lajmin e ka konfirmuar Basri Shabani nga Policia Rajonale në Ferizaj.

Shabani theksoi se punëtori është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

“Ju konfirmoj se një person, punëtor është lënduar nga skelet, i njëjti pas kontrollit dhe dhënies së ndihmës së parë në emergjencën e Ferizajt, është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm”, u shpreh ai.

Të tilla raste të lëndimeve të punëtorëve ka mjaft shpesh, ku si mungesë e sigurisë në punë raportohen raste të shumta të lëndimeve.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img