17.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

spot_img

Biden uron monarkët e rinj britanikë për kurorëzimin

Presidenti amerikan Joe Biden ka uruar Mbretin dhe Mbretëreshën e Mbretërisë së Bashkuar për kurorëzimin e tyre.

Biden nuk ka mundur të jetë i pranishëm në këtë ceremoni. Andaj atje ka shkuar Zonja e Parë Jill Biden, për të cilën ai tha se është shumë krenar.

“Urime Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla për kurorëzimin e tyre. Miqësia e qëndrueshme midis ShBA-së dhe Britanisë së Madhe është një burim force për të dy popujt tanë. Jam krenare që Zonja e Parë po përfaqëson Shtetet e Bashkuara për këtë rast historik”, ka shkruar Biden në Twitter.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img