24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

Bastisjet dhe arrestimet e EULEX-it, Faik Fazliu: Kjo prokurori urdhat i merr nga Beogradi

Ish anëtari i Kryesisë së Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faik Fazliu ka folur në Pressing të T7 për bastisjet e familjarëve të dëshmorëve, Bahri e Fahri Fazliut, por edhe ndalimin që Rrustem Mustafës i është bërë nga EULEX’i.

Ai ka thënë se Prokuroria e Gjykatës Speciale është degë e Serbisë.

Sipas tij, të gjitha urdhërat i marrin nga prokuroria në Beograd që kur kanë nisur me operacione.

”Unë e kam quajtu këtë Prokurori si degë të Prokurorisë së Serbisë që kur ka nisur operacionet. Unë jam i bindur që urdhërat i merr nga Prokuroria e Serbisë”

”Unë këtë e shoh si një lloj shantazhi, në mënyrë të tërthort të të gjithë atyre që janë kundër kësaj prokurorie”, ka thënë ai.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img