7.7 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Buy now

spot_img

Arsenal luan “tenis”, Real Madrid fiton me përmbysje, ja rezultatet e mbrëmjes së Champions League

Arsenal ka fituar mbrëmjen e sotme me shifrat e thella 6-0 ndaj Lens. Anglezët nuk e kanë diskutuar në asnjë moment sfidën, duke menaxhuar totalisht 90 minutat. Me këtë rezultat, Arsenal siguron vendin e parë me 12 pikë.

Real Madrid ka marrë një fitore fantastike ndaj Napolit me rezultatin 4-2. Pjesa e parë u mbyll me shifrat 2-1 për spanjollët, ndërsa në të dytën barazuan italianët në mënyrë provizore. Më pas, në minutën e 83’, Real Madrid shënon golin e tretë falë perlës së Paz dhe në të 94′ golin e katërt me Joselu. Me këtë rezultat, Real Madrid siguron vendin e parë me 15 pikë, ndërsa Napoli pret sfidëne fundit.

Inter ka marrë një barazim spektakolar ndaj Benfica. Portugezët e mbyllën pjesën e parë me shifrat 3-0, por zikaltërit barazuan gjithçka në 3-3.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img