18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Arrestohen dy kosovarë në Muriqan, tentuan të kalonin kufirin me kanabis

Dy të rinj nga Kosova janë arrestuar në Muriqan pasi tentuan të kalojnë kufirin me lëndë narkotike.

Gjatë kontrolleve, të dy 19-vjeçarëveiu është gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa.

Njoftimi i policisë:

Tentuan të kalonin kufirin me sasi të lëndëve narkotike (cannabis sativa), arrestohen 2 të rinj nga Kosova në Muriqan.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë shtetasit me iniciale N. K. dhe D. M., të dy të moshës 19-vjeçar.

Shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Muriqan, në kuadër të kontrolleve të intensifikuara, në hyrje/dalje, me qëllim parandalimin dhe evidentimin e paligjshmërive në kufi, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm shtetasit N. K. dhe D. M., të cilët lëviznin me automjetin tip “Volkswagen”.

Gjatë kontrolleve, këtyre shtetasve iu është gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Shkodër arrestuan në flagrancë shtetasit N. K. dhe D. M., të dy 19 vjeç dhe banues në Prizren, si dhe sekuestruan sasinë e lëndës narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img