18.7 C
Pristina
Monday, June 24, 2024

Buy now

spot_img

Ambasadori i Kosovës në Francë i’a dorëzon letrat kredenciale presidentit Macron

Ambasadori i Kosovës në Francë, Mehdi Halimi sot i ka dorëzuar presidentit Emmanuel Macron letrat Kredenciale të emërimit të tij.

Halimi i dorëzoi letrat kredenciale në një ceremoni të organizuar nga Protokolli i Shtetit, në pallatin presidencial Elysee.

Në platformën X, Halimi ka publikuar disa fotografi me presidentin Macron.

Ndryshe, Kosova dhe Franca kanë ambasadat e tyre në vendet përkatëse dhe bashkëpunojnë në disa fusha.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img