27 C
Pristina
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

spot_img

Akti i dytë i finales, Peja e pret sot Trepçën

E diela është e rezervuar për ndeshjen e dytë të serisë finale së “Play Off”-it, mes Pejës e Trepçës.

Ndeshja e dytë zhvillohet në palestrën sportive “Karagaçi”, nga ora 17:00.

Pejanët synojnë fitoren sot për të barazuar serinë finale, ndërsa mitrovicasit me një fitore eventuale, do të bënin një hap të madh drejt titullit të kampionit.

Trepça e fitoi ndeshjen e parë 94:86 si vendase dhe udhëheq 1:0 në këtë seri finale, ndërsa për t’u shpallur kampion nevojiten tri fitore.

“Xehetarët” ishin shpallur kampionë për herë të fundit në vitin 2012, kurse Peja më 2013.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img