7 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

Abdixhiku me bashkëpunëtorë e nderojnë Aganin në 24-vjetroin e vrasjes

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtor kanë bërë homazhe te varri i veprimtarit Ferid Agani në 24-vjetorin e vrajës së tij.

Me këtë rast Abdixhiku tha se puna e Aganit si nënkryetar shumëvjeçar të LDK-së ka qenë udhërrëfyëes për të gjithë.

Agani është vrarë me 6 maj të vitit 1999, nga forcat serbe. Agani ka qenë njëri nga themeluesit dhe udhëheqësit e Lidhjes Demokratike.

Për nder të profesor Aganit, vite më parë është ngritur përmendorja e tij në oborrin e Fakultetit të Filologjisë në Prishtinë.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img