24.7 C
Pristina
Tuesday, July 23, 2024

Buy now

spot_img

AAK-ja i përgjigjet Kurtit: Le të del në zgjedhje, e sheh çka ndodh me të

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka thënë se kryeministri Albin Kurti e ka humbur fuqinë e tij elektorale.

Në një reagim ndaj deklarimit të kryeministristrit se ka frikë nga “zhdukja” e opozitës nëse vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme, Tahiri ka thënë se Kurti “është duke u bërë humorist”.

Ai, në një deklarim për media pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të hënën, ka thënë se AAK-ja ende qëndron për zgjedhje të parakohshme.

“Ky nuk kujdeset për njerëz që i ka brenda partisë së tij, e lëre më me opozitën. Le të del, në qoftë se ia mban, në zgjedhje dhe e sheh çka ndodh me të. Ai e di shumë mirë se e ka humb fuqinë politike dhe elektorale e për këtë është duke u bërë humorist”, ka thënë Tahiri.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img