5.4 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Buy now

spot_img

24 vjet nga masakra në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë

Sot bëhen 24 vjet që kur dora e kriminelëve serbë mori jetën e 23 civilëve të pafajshëm në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë.

Forcat serbe më 15 prill të vitit 1999, pasi kishin mbledhur rreth 80 persona në shtëpinë e Mustafë Sahitit, kishin nisur torturimin e tyre dhe vranë 23 shqiptarë në të gjithë lagjen.

Shtëpia në të cilën ndodhi masakra tashmë është shndërruar në muze.

Artikuj të ngjashëm

- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img